Уест Бромич напълно отчая гостуващия му Бърнли, побеждавайки го с 4:0 в последния мач от 12-ия кръг на Висшата лига.

Три от попаденията паднаха още през първото полувреме, а през втротото Саломон Рондон довъши тотално гостите.

Матю Филипс откри резултата в полза на Уест Бромич oще в 4-ата минута. Филипс се възползва от грешка в защитата на "виненочервените" и остана сам срещу вратаря, отбелязвайки за 1:0.

Джеймс Морисън увеличи преднината на "дроздовете" в 16-ата минута, след като беше пазен само от един защитник на Бърнли и успя да го преодолее.

Изстрелът му не остави никакъв шанс на вратаря Том Хийтън.

Уест Бромич направи резултата срещу Бърнли класически (3:0) още през първата част.

"Виненочервените" не изържаха на натиска и допуснаха трето попадение във вратата си.

След центриране в 37-ата минута, Дарън Флетчър беше в изгодна позиция и се възползва, вкарвайки за 3:0.

Саломон Рондон също се разписа във вратата на гостите (4:0), след разбъркване в наказателното поле в 64-ата минута.

Така "дроздовете" се изкачиха до 9-ата позицията с 16 точки, а Бърнли стана 12-и с 14 точки.