Освен лошите резултати на Арсенал в последно време, клубът може да бъде и в ужасяваща позиция в края на сезона, ако не се класира за Топ 4. „Артилеристите” може да загубят нападателите си Пиер-Емерик Обамеянг и Александър Лаказет, ако пропуснат възможността да се класират в групите на Шампионската лига за четвърта поредна година.

Арсенал с тежък провал, изпусна спечелен мач

През миналия сезон тимът на Унай Емери финишира на пето място и на точка зад четвъртия Тотнъм Хотспър.

Въпросителните около амбициите за Арсенал стават още по-големи, след като тимът няма победа от два поредни мача в Премиър лийг. Английският The Telegraph пише, че Емери е поставен под риск за работата си, а също така от клуба имат огромни опасения, че двете големи звезди на отбора ще поискат трансфер извън Лондон, ако продължат да не играят в най-големия европейски клубен турнир.

Дуото, което отиде в Арсенал през сезон 2017/18, е много постоянно и има 87 гола сумарно. Последният мач на Арсенал в Шампионската лига пък датира от март 2017-а година, когато със загуба с 1:5 у дома от Байерн Мюнхен, „топчиите” отпаднаха с общ резултат 2:10.