Отборът на Челси победи с 4:2 Брайтън в мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Коул Палмър направи истинско шоу на „Стамфорд Бридж“, след като се превърна в първия играч в историята на Висшата лига, отбелязал четири гола през първото полувреме в един двубой.

Челси се изкачи на 3-ото място в класирането в блестящ мач, в който Брайтън загуби за първи път в първенството през тази кампания.

Коул Палмър първо се разписа в 21-ата минута, след това в 27-ата от дузпа, в 31-ата отбеляза своя хеттрик от свободен удар, а в 41-ата завърши превъзходно своя ход.

Така полузащитникът вече има 6 гола и 4 асистенции в 6 мача от настоящия шампионат.

Ходът на Брайтън без загуба приключи, за да ги остави осми, след като са спечелили само два от последните си 16 мача като гост във Висшата лига.