Мидълзбро изненада домакините от Уест Бромич с минималната победа от 1:0 в мач от осмия кръг на Чемпиъншип. Двубоят, който се състоя на стадион „Хоуторнс“, предложи интересна битка и в крайна сметка гостите си тръгнаха с трите точки.

Първото полувреме премина без голове, като двата отбора се опитваха да наложат своя стил на игра, но не успяха да реализират нито едно попадение. Уест Бромич контролираше играта и създаде 12 голови положения, но не успя да отправи нито един точен удар към вратата на противника.

Второто полувреме започна с нов сценарии, като в 54-ата минута, след отлична контраатака, Тревор Фелоус успя да открие резултата за Мидълзбро. Голът шокира домакините, които опитаха да реагират бързо, но действията им не доведоха до желания ефект.

В следващите минути  Уест Бром наложи натиск, опитвайки се да изравни. Те създадоха множество положения, но не успяха да се справят с защитата на Мидълзбро и вратаря им, който показа солидна игра.