В зрелищен двубой Тами Ейбрахам съумя да осигури точката за Челси при гостуването на Уест Бромич, а сините трябва да бъдат щастливи, защото се върнаха в мача след изоставане от 0:3.

Продължително меле след центриране от корнер, удари на Абрахам преди това и на Хъдзън-Одой, избивания и добавка отново на Ейбрахам в 93-ата минута наказаха домакините.

Мейсън Маунт върна едно попадение в 55-ата минута, а след него Хъдзън-Одой след комбинация с Кай Хаверц започнаха да заличават преднината на Дроздовете. В 70-ата минута лондончани разиграха много добре. Тимо Вернер задържа пред наказателното поле, комбинира с Хъдзън-Одой. След това топката отиде у Хавертц след двойно подаване и се върна у англичанина, който я вкара за 2:3.

Иначе Уест Бромич откри резултата още в 5-ата минута чрез ирландеца Калъм Робинсън, който получи хубав пас от Перейра. Робинсън в 25-ата минута покачи на 2:0, този път след подаване на Матео Ковачич, а 3:0 само след две минути направи Кайл Бартли след прострелно подаване на Дерлън Фърлонг. След този мач Челси има 4 точки и се нарежда на 6-о място, докато домакините взеха 1-ата си точка през сезона.