Отборът на Рединг победи с 2:1 Ипсуич в мач от шести кръг на Чемпиъншип. Зрителите на "Мадейски Стейдиъм" станаха свидетели на истинска драма, след като двата отбора направиха много здрав мач, а трите попадения в мача паднаха след три дузпи, отсъдени от главния съдия Джереми Симпсън. В добавеното време на първата част Гарет МакКлиъри поведе "кралските поданици" напред, след като топката срещна ръката на Грант Уорд - 1:0 за домакините.

Пет минути след началото на втората част обаче Брет Питман върна статуквото на "Мадейски", след като и той бе точен от бялата точка с хубав и плътен шут в средата на вратата на Али Ал Хабси.

В самия край на срещата обаче ситуацията се нажежи. Домакините имаха право да изпълнят два поредни корнера. При първия имаше задържания в наказателното поле, но съдията не показа бялата точка. При втория последвал корнер обаче Ван ден Берг беше съборен в наказателното поле от Кнудсен, а на съдията му остана само да покаже за трети път бялата точка. Зад топката застана Дани Уилиямс, който вкара третия гол и така дари своите съотборници с трите точки.

Така отборът на Яп Стам се изкачи до третото място в английското второ ниво, докато Ипсуич остана 13-ти въпреки силното второ полувреме, което изигра. За гостите от Ипсуич пък 68 минути игра бившия футболист на Левски Кевин Бру.