Тотнъм записа втори пореден успех и общо пети през кампанията във Висшата лига. „Шпорите“ надделяха над последния в таблицата Хъдърсфийлд с 2:0 на „Джон Смит Стейдиъм“ и така се настани удобно в Топ 4 на шампионата.

Нападателят Хари Кейн отново бе големият герой за лондончани, след като се разписа на два пъти през първата част. С двете си попадения нападателят на „шпорите“ изравни Серхио Агуеро, Еден Азар и Александър Митрович на върха на голмайсторската листа в лигата.

Тотнъм си реши нещата още през първата част в рамките на десет минути. Първо, в 25-та минута центриране на Киърън Трипиър отдясно намери прекрасно високия Хари Кейн в наказателното поле на домакините. „Деветката“ на лондончани се извиси във въздуха и заби топката във вратата на Льосл.

В 34-та минута Флоран Хадергьонай фаулира нахлуващия Дани Роуз в наказателното поле на „териерите“, което принуди главния съдия да посочи „бялата точка“. Зад топката застана Хари Кейн, който стреля в обратния на вратаря ъгъл и успя да покачи аванса на своя тим.

Най-сериозната възможност за домакините се появи в добавеното време на първите 45 минути, когато нападателят на тима Лоран Депоатр нацели напречната греда зад Газанига. До края на двубоя лондончани успяха да оставят съперника далеч от своята врата, затваряйки срещата в своя полза.

Срещата не довършиха Терънс Конголо от тима на домакините, както и Ян Вертонген от отбора на гостите поради травми, получи през първата част.

След този успех Тотнъм вече е четвърти в подреждането с актив от 15т. Хъдърсфийлд остава 20-ти с едва 2 пункта.