Тотнъм надви Фулъм с 2:1 у дома в лондонско дерби от 6-ия кръг на Висшата лига. Пиер-Емил Хойберг откри резултата в края на първата част, а в 75-ата минута Хари Кейн удвои. Александър Митрович оформи крайния резултат в 83-ата минута.

В 40-ата минута Ричарлисон намери Хойберг на границата на пеналтерията, а датчанинът със страхотен удар вкара за 1:0.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

В 75-ата минута „шпорите” стигнаха до втори гол, след като Хари Кейн довкара една отбита топка от 6-7 метра.

В 83-ата минута Фулъм се върна в мача, след като Митрович засече подаване на Кени Тете и не остави шансове на вратаря. В края на мача гол на Ричарлисон беше отменен заради засада.

Така Тотнъм събра 14 точки и заема трето място във временното класиране. Фулъм е 10-и с 8 точки.