Отборът на Тотнъм направи грешна стъпка при домакинството си на Шефийлд Юнайтед в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Мачът в Лондон бе изпъстрен с много спорни моменти, особено през втората част, като системата за видео арбитраж трябваше да се намесва няколко пъти.

В крайна сметка двата тима не успяха да излъчат победител, завършвайки при резултат 1:1. Попадение на гостите от Шефийлд бе отменено след използването на VAR заради минимална засада.

Точен за домакините за пореден път бе Хьон Мин Сон, който реализира петия си гол в последните пет мача за „шпорите”. За „остриетата” пък се разписа Джордж Балдък.

Освен с равенството 1:1, мачът ще се запомни и с новите спорни отсъждания след употребата на VAR.

Тотнъм вече няма победа е шампионата от месец септември. Шефийлд Юнайтед пък продължи серията си бе загуба до пет двубоя. След спечелената точка „остриетата” се изкачиха до петото място във временното подреждане, докато  тимът на Маурисио Почетино се смъкна до 12-о място.

Първото полувреме на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм” премина без попадения, въпреки че домакините владееха топката в по-големи периоди. Съставът на мениджъра Крис Уайлдър също имаше своите добри шансове и често атакуваше опасно.

Развръзката в мача дойде през втората част, когато паднаха и двата гола, а попадение на гостите бе отменено заради микроскопична засада.

Хьон Мин Сон откри за домакините след безобразна грешка на бранителя Енда Стивънс. Левият бек на Шефийлд сбърка при паса към свой съотборник в наказателното поле и вместо това „изведе” на удобна позиция Сон, който само това и чакаше. Южнокореецът пое и със силен шут преодоля вратаря на гостите за 1:0 в 58-ата минута, реализирайки петия си гол в последните пет двубоя.

Футболистите на гостите показаха характер и реализираха красиво попадение в 60-ата минута чрез Макголдрик, което обаче бе отменено две минути по-късно заради дълго разглеждане на ситуацията с VAR. В крайна сметка се оказа, че голът няма да бъде зачетен заради много малка засада на Джон Лундстрам при изграждането на атаката за попадението.

Все пак правдата възтържествува в 78-ата минута, когато Джордж Балдък се разписа. Футболистът на гостите вкара при опит да центрира топката, а голът също бе преразгледан от видеоасистентите. Този път обаче попадението бе зачетено.

В последните минути на срещата Тотнъм осъществи стихиен натиск, който обаче не доведе до нищо пред вратата Шефийлд.