Отборът на Тотнъм успя да се измъкне срещу Борнемут, завършвайки 2:2 като домакин в мача от 28-ия кръг на Висшата лига. „Шпорите“ губеха в резултата с 0:2 до 65-ата минута, но след това с два гола, единият от които от дузпа, тимът спечели точката.

Тотнъм е на 13-о място в класиране с 34 точки, докато „черешките“ са на 8-а позиция с 10 повече. Убедителен лидер в Англия е Ливърпул, който води със 70 точки.

В края на първото полувреме Маркъс Таверние се възползва от перфектно центриране на Милош Керкез дълбоко в наказателното поле и стреля точно за 1:0. 7 минути след подновяването на играта на полувремето Еванилсън намери Джъстин Клуйверт, който вкара топката в мрежата, но ВАР отмени попадението.

За сметка на това, в 65-ата гостите поведоха с 2:0. Еванилсън се превърна в герой за своите.

Силните минути за Тотнъм обаче едва сега започнаха. Малко след попадението, центриране на Папе Сар се оказа достатъчно, за да влезе в мрежата на съперника. В края на срещата Тотнъм получи право да изпълни дузпа. Хюн-Мин Сон, който влезе на почивката, се оказа герой за домакините, след като беше точен за 2:2, а нарушението на вратаря беше именно срещу него.