Тотнъм победи с 2:1 Шефилд Юнайтед в мач за историята. До 8-ата минута на добавеното време "шпорите" изоставаха в резултата, но с два бързи гола стигнаха до най-късния обрат във Висшата лига.  Густаво Хамер (74) изведе Шефилд Юнайтед напред, а  Ричарлисон (90+8) и Деян Кулушевски (90+10) донесоха драматичния успех на Тотнъм. Гостите завършиха в намален състав, след като Оливър Макбърни бе изгонен в добавеното време.

Преди почивката “шпорите” отправиха цели 12 удара, но така и не успяха да вкарат. Домакините имаха и сериозни претенции за дузпа, след като Джеймс Мадисън се строполи в наказателното поле, но съдията на двубоя Питър Банкс даде сигнал играта да продължи.

Картината не се промени особено и през второто полувреме, когато отново Тотнъм бе водещият тим на терена. Изненадващо обаче първи до гол стигнаха гостите чрез Густаво Хамер в 74-ата минута.

В 8-ата минута на продължението Ричарлисон скочи най-високо във вратарското поле и с глава направи 1:1. Две минути по-късно Деян Кулушевски със силен удар под гредата осъществи пълния обрат за Тотнъм.  С победата лондончани се изкачиха на второто място в подреждането на Премиър лийг с 13 точки.