В двубой от 31-ия кръг на Висшата лига в лондонско дерби Тотнъм победи Уест Хем с 2:0. Головете за успеха реализираха Хари Кейн в 82-ата минута и автогол на Сучек в 64-ата минута. След този успех Тотнъм заема 7-ото място с актив от 45 точки, а "чуковете" са на 17-ото място с 27.

Тотнъм прати топката в мрежата на Фабиански в края на първата част като Сон беше точен, но чрез ВАР попадението беше отменено.

През втората част Кейн пробва мерника си в 59-ата минута, но не сполучи да се разпише от изгодна позиция. В 64-ата минута след центриране от корнер, Сучек не успя да изчисти топката от малкото наказателно поле и я прати в мрежата на изненадания вратар.

Гостите от Уест Хем опитаха да застрашат вратата на Тотнъм в 78-ата минута с удар на Боумън, но топката не поиска да влезе в мрежата. Точка на спора сложи Хари Кейн, който получи отличен пас от Сон измъкна се от отбраната на гостите и матира за втори път Фабиански, за да фиксира крайния резултат.