Тотнъм разницищи третодивизионния Уимбълдън и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Възпитаниците на Маурисио Почетино се развихриха в средата на втората част и нанизаха цели 3 попадения във вратата на гостите. Хари Кейн вкара два бързи гола в 63-ата и 65- ата минута на срещата, а Ян Вертонген оформи за класическото 3:0 в 71-ата.

В 18-ата минута бе първото по-опасно положение за “шпорите”. Ерик Ламела стреля от границата на наказателното поле, но стражът на гостите Джордж Лонг бе точното място, за да парира удара му.

В 24-ата минута Кийрън Трипиър напредна отдясно и опита пас към Хари Кейн. Топката рикошира във Фернандо Йоренте и все пак достигна до нападателя на “шпорите”. Кейн се оказа на отлична позиция за стрелба и пробва удар, който мина над напречната греда.

Пет минути по-късно малко недостигна на гостите да открият резултата. Джими Абду стреля, но Мишел Ворм успя да отклони леко траекторията на топката и тя разтресе гредата.

В 41-ата минута Лонг блесна с ново страхотно спасяване. Кейн подаде към Ламела, който пробва удар, но стражът на гостите осуети опита му.

В 63-ата минута “шпорите” най-после достигнаха до първото си попадение в срещата. Сисоко проби отдясно и прати топката във вратарското поле, където Кейн бе безпощаден за 1:0.

Само две минути по-късно отново Кейн наказа за втори път Уимбълдън.

В 71-ата минута “шпорите” стигнаха до класическото 3:0. Ян Вертонген успя да отнеме на Лайл Тейлър дълбоко в наказателното поле на гостите и със мощен шут прати топката във вратата на Лонг.

Така момчетата на Маурисио Почетино безпроблемно се класираха напред в напдреварата за ФА Къп.