Тотнъм започна по перфектен начин новия сезон във Висшата лига, побеждавайки шампиона Манчестър Сити с 1:0 у дома. Автор на победния гол бе звездата на отбора Хюн-Мин Сон.

Въпреки силното начало от „гражданите“ през първите 15 минути, те не успяха да реализират превъзходството си. Впоследствие „шпорите“ се окопитиха, заиграха по-агресивно и минимизираха положенията пред собствената си врата.

Типичният стил на Сити позволи на лондончани да действат на контраатака, както и падна самото попадение в 55-ата минута, когато Стивън Бергвайн не успя да бъде спрян от трима играчи на „небесносините“, подаде на Сон, който матира Едерсон по брилянтен начин.

Новата звезда на Пеп Гуардиола Джак Грийлиш остави добри впечатления с цялостното си представяне, но дори той не успя да помогне на тима си да измъкне поне точка.

Този успех идва на фона на спекулациите, свързващи капитана на домакините Хари Кейн с трансфер именно в Сити. Въпреки това англичанинът се завърна след ваканция и стартира подготовка с тима си, но днес не бе в групата, тъй като тренира едва от тази седмица.

Gulliver/Getty Images
42 снимки

В третата минута Оливър Скип събори в гръб Джак Грийлиш на границита на наказателното поле и Антъни Тейлър даде пряк свободен удар. Илкай Гюндоган потърси близкия ъгъл, но кълбото се отклони от стената и излезе в корнер. След него Менди центрира, Лорис излезе нескопосано, но ударът с глава на Фернандиньо не намери очертанията.

В 21-ата минута при контраатака Хойберг видя свободния вляво Бергвайн, който нанесе силен шут, но той рикошира в противников играч - корнер. Изпълнението обаче не предложи сериозна опасност за гостите и резултатът се запази.

14 минути след това Стърлинг напредна по лявото крило и центрира към Рияд Марез, ала атрактивният му изстрел от 3-4 метра прелетя вдясно от вратата.

Контрадействията на Тотнъм в 40-ата минута едва не доведоха до гол, когато Сон завъртя топката с десния крак от дъгата пред пеналтерията, но кълбото профуча агонизиращо близо до левия страничен стълб.

В 55-ата минута Стивън Бергвайн изнесе по приказен начин топката от собствената си половина чрез мълниеносна контраатака, продължи пътя ѝ към Хюн-Мин Сон, който навлезе от десния фланг навътре, елиминира Аке и с много акурантен удар с левия крак по земя остави Едерсон зрител - 1:0.

Джак Грийлиш бе изведен на стрелкова позиция в 74-ата минута в лявата част по нападението, след като се вклини между двама бранители и нанесе шут в близкия ъгъл, но Лорис внимаваше и блокира.

Хюн-Мин Сон пое с гръб пред наказателното поле в 79-ата минута, обърна се и потърси левия ъгъл, ала коженото кълбо излезе в ъглов удар след рикошет в защитник. Впоследствие Едерсон излезе и улови след ъгловия удар.

В 84-ата минута Кевин де Бройне завъртя фирмено кълбото по посока долния ляв ъгъл, но Лорис блонжира блестящо и запази преднината на отбора си.