Отборът на Тотнъм постигна труден, но важен успех при домакинството на Брайтън в първи двубой от коледния 19-ти кръг на Висшата Лига. Гостите водеха с 1:0 след 45 минути, но с голове на Хари Кейн и Деле Али момчетата на Жозе Моуриньо постигнаха пълен обрат. Въпреки успеха обаче играта на домакините далеч не впечатли през голяма част от срещата.

32 снимки

Двубоят започна в доста бавно темпо, като Брайтън успяваше да задържи в достатъчно дълги периоди от време кълбото и да се опита да застраши вратата на Паоло Газанига. Първият по-сериозен шанс дойде в 13-та минута. След продължителна атака на гостите Стивън Алзате се оказа на стрелкова позиция от около 25 метра, но ударът му беше комфортно спасен от стража на домакините.

В 22-та минута "чайките" отново бяха близо до попадение. След поредна хубава атака по десния фланг Аарън Мой беше намерен на границата на накзателното поле, успя да си създаде пространство и стреля на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Газанига.

Само две минути по-късно домакините мислеха, че са повели в резултата.  В 24-та минута Хари Кейн помисли, че е открил резултата, след като се възползва от чудесен извеждащ пас на Хари Уинкс. В последствие обаче, след намеса на видео-асистент рефера, се оказа, че английският стрелец е бил в засада и това доведе до отменяне на гола.

В 37-та минута все пак игровото предимство на Брайтън беше възнаградено. В 37-та минута играчите на Греъм Потър получиха възможност да изпълнят свободен удар отдясно на вратата на "шпорите". Зад топката застана Паскал Грос, който намери главата на извисилия се Адам Уебстър, за да може резултатът да бъде открит.

Само 8 минути след рестарта на второто полувреме обаче момчетата на Моуриньо показаха зъби и отвърнаха на удара. След индивидуален рейт на Лукас Моура топката някак стигна до краката на Хари Кейн. При първия изстрел стражът на Брайтън спаси, но при втория си опит Кейн беше безкомпромисен за 1:1.

В следващите минути отново играта продължи да е равностойна, като Брайтън имаше своите шансове след удари на Аарън Коноли и Мой. Все пак обаче класата на Тотнъм си каза думата в 72-та минута. След многоходова комбинация между Хари Кейн и Кристиан Ериксен, датчанинът пласира чудесен извеждащ пас за Серж Орие. Бекът успя да върне топката в наказателното поле към Деле Али, а 10-та вкара с чудесен прехвърлящ удар в далечния ъгъл на Мат Райън за 2:1.

До края на срещата Кейн и Али имаха по още една възможност, за да направят резултата по-изразителен, но до ново попадение не се стигна и срещата завърши 2:1.

Така Тотнъм се изкачи до 5-та позиция в таблицата с 29 точки, преди изиграването на останалите срещи от кръга. Брайтън, от своя страна, остана 13-ти с 20 пункта след 19 мача.