Тотнъм успя да се върне на пътя на победите във Висшата лига, надделявайки с 2:1 срещу Астън Вила в пореден мач от седмия кръг на Висшата лига.

Домакините започнаха мача плахо, но в края на първото полувреме се поокопитиха и заслужено стигнаха до първото попадение в двубоя. Хюн-Мин Сон се изяви с хубава асистенциа, а Пиер-Емил Хойберг не сбърка, за да прати "шпорите" напред в 27-та минута.

През второто полувреме "виланите" започнаха като по-силния тим и успяха да смълчат зрителите на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм". В 67-та минута Мат Таргет пласира страхотно центриране за Оли Уоткинс, който направи резултата 1:1.

Радостта на гостите в крайна сметка не продължи дълго, а облекчението за домакините настъпи в 71-та минута. Направилият пореден силен мач Сон отново беше в ролята на асистент, а от непосредствена близост нямаше проблеми за Лукас Моура да оформи крайното 2:1.