Отборът на Тотнъм се наложи с 2:0 над Брентфорд в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините стартираха ударно и още в шестата минута можеха да поведат в резултата, но Лукаш Моура не успя да преодолее Алваро Фернандес. Шест минути по-късно Серхи Канос имаше нещастието да си отбележи автогол.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Последваха няколко добри възможности за "шпорите", но Хюн-Мин Сон и Пие Хойберг не съумяха да се възползват.

Втората част започна с нов шанс за Тотнъм, но и Хари Кейн бе отказан от Алваро Фернандес.

Малко след час игра Хюн-Мин Сон все пак се озова сам срещу вратаря и с хладнокръвен изстрел прати топката в мрежата и подпечата успеха на своя тим.

Така Тотнъм събра 22 точки и вече е шести в класирането, докато Бренфорд остава с 16 пункта на 12-ата позиция.