Вратарят на Челси Тибо Куртоа е уверен, че ще бъде възстановен за предстоящия полуфинален сблъсък за Купата на Англия срещу Тотнъм на „Уембли“, който е в събота.

Куртоа получи контузия в глезена по време на баскетболна реклама. Това го извади от дербито срещу Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“, което „сините“ загубиха с 0:2 и по този начин имат вече само 4 точки аванс пред преследващия ги Тотнъм.

Очаква се Маркос Алонсо, Диего Коста и Виктор Моузес също да бъдат на линия за полуфинала за ФА Къп.

Telegraph разкри как се е контузил Куртоа, няма общо с футбола

Тримата футболисти бяха повалени от вирус през миналата седмица, което им попречи да бъдат в добра кондиция за мача на „Олд Трафорд“. Испанецът дори в последния момент отпадна от стартовия състав на Антонио Конте, докато другите двама играчи се представиха много под нивото си. Нигерийският футболист бе сменен в началото на второто полувреме, докато нападателя остана на терена 90 минути, но игра изключително слабо.