Защитникът на Челси Маркос Алонсо защити съотборника си Жоржиньо, който пропусна дузпа при домакинството на лондончани на Уест Хем, спечелено с 1:0 с гол на Кристиан Пулишич в 90-ата минута. Италианският национал Жоржиньо не успя да се разпише от дузпа в 87-ата минута на двубоя от 34-ия кръг на Висшата лига.

Жоржиньо има девет реализирани попадения за Челси прес сезона, но в неделя не успя да отбележи във вратата на Уест Хем.

„Ти си страхотен“, написа 31-годишният испанец Маркос Алонсо в социалните мрежи и добави снимка на съотборника си, за да го подкрепи в трудния момент.

Договорите и на Жоржиньо, и на Маркос Алонсо с Челси изтичат през юни 2023 година.

Тимът на Челси заема трето място във временното класиране във Висшата лига с 65 точки от 32 мача.