Съндърланд се изкачи над Портсмут и зае третата позиция, тъй като вече има по-добра голова разлика след успех с 2:0 над Донкастър Роувърс на „Стейдиъм ъф Лайт” в петъчната вечер.

Срещата бе решена още през първия половин час, след като отдаденият под наем футболист от Селтик Люис Морган отприщи емоцията на „черните котки” в седмата минута. Чарли Уайк пък удвои резултата в 32-ата минута, след като взе предимство в ситуация срещу вратаря на Роувърс Марко Марози и вкара своя трети гол в четъри мача.

Резултатът запази шансовете за отбора на Джак Хънт за директна промоция в Чемпиънпип, след като тимът има и мач по-малко от втория Барнлзи, който има 85 точки или две повече от Съндърланд. Донкастър остава шести с 69 пункта.