Чарли Уайк продължава с удивителния си голов нюх за Съндърланд и спомогна на „черните котки” да победят Портсмут на неговия „Фратън Парк”, наслагвайки още напрежение върху мениджъра на Поми Кени Джакет.

Уайк вкара 16-ия си гол в последните 16 мача преди Джордан Джоунс да вкара през втората част втория гол в срещата и да направи така, че отборът на Лий Джонсън да е само на две точки от автоматичната промоция в Чемпиъншип.

Ейдън МакГийди можеше да открие след 12 минути игра след топовен изстрел от 30 метра, но вратарят Крейг МакГилврей отрази. Минута по-късно Съндърланд откри, след като Уайк бе оставен сам в наказателното поле при корнер – 1:0.

Джоунес удвои за гостите 13 минути след старта на втората част, след като с лекота матира стража на домакините.

Портсмут е шести и в серия от три поредни загуби, а това се случва за първи пъти, откакто Джакет води отбора в последните три години.