Отборът на Съндърланд бе доста равностоен на гостите от Сити през първата част, като дори можеше първи да открие резултата, но полувремете приключи при 1:0 за "гражданите".. Джърмейн Дефоу удари греда в 20-ата минута на срещата.

34-годишният нападател отправи хубав удар извън границата на наказателното поле, но уцели страничния стълб на вратата на Манчестър Сити, а при добавката Фабио Борини, който бе нахлул в наказателното поле също пропусна да се разпише.

Малко по-късно Били Джоунс опита да намери свободен съотборник в наказателното поле, но защитник на Манчестър Сити се намеси навреме и предотврати опасността в 35-ата минута.

Манчестър Сити поведе на Съндърланд в 43-ата минута на двубоя. Рахийм Стърлинг намери чудесно Серхио Агуеро и той с елегантен завършващ удар порази Съндърланд за 1:0.

В добавеното време на първата част Давид Силва вкара за втори път топката в мрежата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада на Рахийм Стърлинг.