Отборът на Стоук записа важни три точки при домакинството си на Суонси в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Тимът на мениджъра Марк Хюз успя да направи пълен обрат и да спечели с 2:1 след голове на Чарли Адам и Джонатан Уолтърс. Голът за „лебедите” вкара Вилфред Бони от дузпа.

Първото полувреме на двубоя на стадион „Британия” не предложи множество интересни моменти. Домакините бяха тимът, който предимно изсипваше дълги топки в наказателното поле на „лебедите”, които обаче действаха солидно в отбрана.

От своя страна гостите от Суонси организираха атаките си твърде мудно, което допълнително услесняваше домакините. Все пак именно гостите бяха тимът, който владеше топката в по-големи периоди и атакуваше по-масирано.

Резултатът бе открит в 35-ата минута от дузпа. След центриране от корнер, нападателят на гостите Вилфред Бони бе съборен в наказателното поле без дори да играе с топката. С изпълнението на наказателния удар се нагърби именно потърпевшият, който не сгреши.

Домакините изравниха деве минути преди края отново от дузпа. Този път обаче, Виктор Моузес падна доста пресилено и успя да заблуди главния рефер. В крайна сметка Чарли Адам бе точен за 1:1.

През втората част домакините от Стоук стигнаха до пълен обрат в мача. Възпитаниците на мениджъра Марк Хюз значително увеличиха оборотите, което даде желания резултат. Питър Крауч пропусна прекрасна възможност още в 65-ата минута, но десет по-късно Джонатан Уолтърс възнагради усилията на своите съотборници. Бившият футболист на Ливърпул Осама Асайди центрира към Уолтърс, който вкара красив гол с глава с удар от около 11 метра.

До края на мача „грънчарите” успяха да удържат преднината си и да запишат важни три точки. Стоук се изкачи на 10-то място, докато Суонси остана осми.