Стоук Сити постигна победа с 3:0 в гостуването си на Хартлипул от третия кръг на ФА Къп. Головете бяха дело на Джейкъб Браун, а Юън Мъри и Ролин Менайесе си отбелязаха автоголове.

През първото полувреме мачът бе сравнително равностоен, но в 16-та минута Юън Мъри нямаше късмет и си отбеляза злощастен автогол. Две минути преди края на първата част Джейкъб Браун получи подаване от Джош Таймън, а нападателят бе прецизен и удвои резултата.

През втората част Стоук Сити категорично надигра своя съперник, като Хартлипул не успя да отправи точен удар, а гостите имаха цели 9 голови положения. Все пак, в 48-та минута Ролин Менайесе също си отбеляза автогол, за да стане резултатът класически. Домакините отпадат от турнира и ще се борят за своето оцеляване в професионалния футбол.