Стоук Сити – Манчестър Юнайтед 1:1, след 45 минути, мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

Първата възможност в мача се откри пред Ромелу Лукаку в 24-та минута, но Джак Бътланд успя да спаси неговия удар.

Джердан Шакири отправи много хубав далечен удар в 27-та минута, но Де Хеа внимаваше и спаси.

Маркъс Рашфорд отправи опасен диагонален удар в 27-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Стоук.

Шакири стреля от дистанция в 28-та минута, но Де Хеа спаси.

Стоук Сити поведе в резултата в 43-та минута, когато Маме Бирам Диуф центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Чупо-Мотинг засече топката с глава и я изпрати във вратата на Давид де Хеа.

Манчестър Юнайтед успя да изравни резултата в първата минута на добавеното време на първата част. Неманя Матич центрира от корнер в наказателното поле на Стоук, където Пол Погба стреля с глава, след което топката рикошира в тялото на Маркъс Рашфорд и влетя във вратата на Джак Бътланд.

Ромелу Лукаку отправи много опасен удар в заключителните секунди на първото полувреме, но Бътланд спаси.