Челси не успя да победи състава от Чемпиъншип Норич и завърши само 0:0 при гостуването си на "Кароу Роуд" в трети кръг на ФА Къп.

Това означава още един мач между двата състава, който да определи победителя.

Шампионите пък има да почакат поне до сряда, за да потърсят първа победа за 2018-та година, след като и в първия си двубой завършиха наравно.

Норич завърши приповдигнато 2017-та, стартира с успех новата година, а сега бе близо и до това дори да победи именития си опонент.

Челси бе с голяма част от резервите си, а Антонио Конте използва двубоя, за да трупа Давид Луис игрови минути.

Именно Луис бе автор на една от редките опасности за "сините", като прати мощен удар малко над вратата, а Давиде Запакоста пропусна шанс в последните секунди от двубоя. Всичко това се случи през второто полувреме, когато Челси се посъбуди след едно напълно летаргично първо.

В него Норич имаше две по-интересни ситуации, пред колебливия Кабайеро на вратата на Челси, но и те бяха силно казано голови.

Антонио Конте така и не се реши на пълен риск в двубоя, и след като Миши Батшуай не успя да вкара на върха на атаката, го замени с Алваро Мората, но испанецът също не стори повече.