Отборът на Уотфорд спечели дербито на дъното на 22-рия кръг на Висшата лига, побеждавайки Борнемут с 3:0 като гост. "Стършелите" се отчетоха с по едно попадение през първата част и две през втората, като през първото полувреме вкара Абдулае Дукуре, а през втората крайният резултат беше оформен след голове на Трой Дийни и Роберто Перейра.

31 снимки

Срещата започна не особено активно от страна и на двата тима, които се отчетоха с по едно добро положение в първите 30-на минути. В 10-та Хари Уилсън тества рефлексите на стража на Уотфорд Бен Фостър. Десет минути по-късно Жерар Делофеу беше изведен зад защитата на "черешките" но ударът му беше париран от Марк Траверс на вратата на домакините.

Четири минути преди края на полувремето гостите все пак взеха аванс. След груба грешка пр изнасянето на топката на стража Траверс Исмаила Сар напредна по десния фланг и пласира центриране за Дукуре. Той овладя и с второто си докосване разстреля Траверс от около 10 метра за 1:0.

В началото на втората част "стършелите" можеха да увеличат преимуществото си. С шансове се отчетоха Жерар Делофеу и Натаниел Чалоба, но и двамата не улучиха вратата на своите домакини.

Все пак в 64-та минута второто попадение беше налице. След нов индивидуален рейт на Исмаила Сар отдясно крилото центрира и след разбъркване топката се озова в краката на Трой Дийни, който прониза мрежата за втори път.

Борнемут се хвърли напред в отчаян опит да намери така необходимите на отбора попадения, но в крайна сметка това доведе само до трето попадение за гостите. След поредната бърза контраатака и поредица от блокирани изстрели топката попадна в краката на Роберто Перейра, който наказа "черешките" от воле за крайното 3:0.

Така Уотфорд, поне временно, успя да се измъкне от зоната на изпадаващите, намествайки се на 17-та позиция с 22 точки от 22 мача. Любопитното е, че 13 от тези точки дойдоха именно в последните 5 срещи на отбора.

За Борнемут, от своя страна, стремглавото пропадане продължава, като отборът вече заема 19-та позиция в класирането с 20 точки и едва 1 победа в последните си 11 мача.