Отборът на Тотнъм успя да изтръгне измъчена победа с 1:0 при гостуването на Бърнли в последен двубой от 6-тия кръг във Висшата лига. Единственото попадение в мача беше дело на Хюн-Мин Сон след статично положение.

През първата част головите положения а практика липсваха, като единствено два далечни удара на Йохан Гудмундсон и Джощ Браунхил във вратата на Юго Лорис създадоха някакво напрежение.

През втората част доамкините продължиха да са по-активни и бяха изключително близо до попадението в 71-та минута. Тогава Хари Кейн успя да изчисти от самата си гол линия удар на Ашли Барнс, за да попречи на стрелеца да донесе успеха на момчетата на Шон Дайш.

Пет минути по-късно класата на "шпорите" си пролича. Нападателят на Тотнъм Хюн-Мин Сон се оказа на точното място, за да отбележи за 1:0, след като кореецът се оказа непокрит при изпълнението на ъглов удар, след като беше намерен от Хари Кейн, който отклони центрирането на Ерик Ламела.