В двубой от 37-ия кръг на Чемпиъншип тимът на Кардиф победи като гост Брентфорд с 3:1. Головете на гостите реализираха Бамба, Патерсън и Зохоре, а точен за домакините беше Мопе още в 5-ата минута на срещата.

Още в 5-ата минута Мопе откри резултата за домакините след грешка в съперниковата отбрана. Бамба изравни резултата в 25-ата минута след съвършено изпълнение като не остави шанс за вратаря на домакините. В края на полувремето Кларк сбърка, а Патерсън с отличен удар прати топката във вратата на Брентфорд.

Зохоре направи резултата 3:1 след кошмарна грешка в отбраната на домакините в 58-ата минута. Отново той направи пропуск по-късно през двубоя, а въпраки създадените положения пред двете врати резултатът остана непроменен.

След седмата си поредна победа в Чемпиъншип Кардиф е на второто място, което дава право на тима да заеме място директно в Премиършип с актив от 76 точки, а Брентфорд са на 11-ото място с актив от 53.