Манчестър Сити най-после зарадва феновете на "Етихад стейдиъм" с победа, като се наложи с 2:0 срещу Уотфорд.

Сити нямаше успех у дома във Висшата лига от септември насам, и записа три равенства и загуба в последните си четири домакинства.

"Гражданите" приеха стабилния Уотфорд след две поредни загуби в шампионата, но наказаха грешките на съперника с лекота.

В 33-та минута Пабло Сабалета откри, след като бе оставен напълно сам в наказателното поле, за да засече центриране на Кевин Де Бройне отляво.

Рахийм Стърлинг удари греда за Сити в 57-та минута.

Гостите имаха две страхотни възможности в последния четвърт час, но Етиен Капо бе отказан от Клаудио Браво в 77-та минута, а Одион Игало пропиля най-чистата ситуация в 82-та.

Стърлинг асистира на Давид Силва в 86-та минута, за да реши всичко Сити в своя полза с 2:0.

Силва можеше да направи резултата и класически в последната атака, вече в добавеното време, но Еурелио Гомес спаси.

Ман Сити е четвърти с 33 точки в актива си с тази победа, на една зад Ливърпул и Арсенал.