Отборът на Манчестър Сити продължава с победите във Висшата лига. В последния си мач за годината, „гражданите” надделяха лесно с 2:0 над Шефийлд Юнайтед и вече се намира на трета позиция във временното класиране. След спечелените три точки тимът на Пеп Гуардиола изпревари тима на Арсенал заради по-добрата си голова разлика.

Лидер продължава да бъде тимът на Ливърпул, а втората позиция е за Астън Вила, чийто тим стигна до много трудна победа над Бърнли с 3:2, като победният гол дойде в предпоследната минута от дузпа.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

Oще в 3-ата минута домакините стигнаха до положение пред вратата на своя противник. То бе създадено от Хулиан Алварес, който стреля от дистанция, но прати топката покрай вратата.

Домакинският натиск на Сити в началото на срещата даде резултат в 14-ата минута. Аканджи намери Фил Фоудън в половината на гостите, където обаче бе притиснат от противников бранител и изгуби топката. Тя обаче попадна в Родри, който я пое и напредна много добре към наказателното поле на Шефийлд. Халфът на домакините стигна до границата на наказателното поле необезпокояван от никого и стреля точно, за да пласира топката до десния страничен стълб за 1:0.

Веднага след откриването на резултата Алварес имаше шанс да удвои преднината на своите, но ударът му с глава отново не попадна в целта. Последваха нови две възможности за „гражданите”, които бяха пропуснати от Бернардо Силва и Кайл Уокър.

До края на първата част играта се води предимно в половината на гостите от Шефийлд, като стражът на Сити Едерсон нямаше почти никаква работа. Той трябваше да се намесва само минута преди края на частта, когато Джейдън Боли отправи хубав удар, но бразилецът успя да спаси.

Непосредствено преди да бъде даден последният съдийски сигнал за първото полувреме, Родри отново пробва късмета си, но този път ударът му мина над вратата.

В началото на втората част ситуацията на терена не се промени особено и домакините продължиха да диктуват събитията на игралното поле. Още при първата си атака след почивката, Родри имаше пореден шанс да обстрелва вратата на „остриетата”, но отново без успех. Малко по-късно Хулиан Алварес също стреля, но и той не сполучи.

Аржентинският национал все пак успя да се разпише в 61-ата минута и до голяма степен да предреши крайния победител в спора. Резервата Оскар Боб изведе по отличен начин Фил Фоудън отляво, английският национал напредна няколко метра в наказателното поле и предостави топката на връхлитащия Хулиан Алварес, който от два метра на празна врата вкара един от най-лесните си голове за Сити.

FT МАНЧЕСТЪР СИТИ – ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД 2:0

1:0 Родри 14', 2:0 Алварес 61'

Манчестър Сити: 31 Едерсон, 2 Уокър, 25 Аканджи, 6 Аке, 24 Гвардиол, 8 Ковачич, 16 Родри, 20 Силва, 47 Фоудън, 10 Грийлиш, 19 Алварес

Мениджър: Пеп Гуардиола

Шефийлд Юнайтед: 18 Фодерингам, 2 Балдок, 19 Робинсън, 5 Тръсти, 20 Боли , 21 Соуса, 16 Норууд, 14 Томас, 25 Слимани, 35 Бруукс, 21 Уилям Осула

Мениджър: Крис Уайлдър