Отборът на Манчестър Сити записа втората си победа във Висшата лига за 2017 година, като разгроми навън Уест Хем с 4:0 в 23-ия кръг. В Лондон отборът на Хосеп Гуардиола разби всички мечти на домакините за удължаване на победната серия, като изнесе истинска футболна лекция на „чуковете“.

Изключително силен мач изнесе новото попълнение на „гражданите“ Габриел Жезус, който стигна до дебютен гол още в първия си мач като титуляр. Останалите попадения бяха дело на Кевин де Брюин, Давид Силва и Яя Туре, с което догониха 4-ия Ливърпул по точки.

Първите минути на мача не предложиха кой знае какви положения, но пък Сити успя да открие резултата още при първото си такова. В 17-ата минута тимът на Пеп организира убийствена атака през центъра, която Кевин де Брюин ускори с пас в предни позиции към Габриел Жезус. Бразилецът получи в наказателното поле и без да спира върна топката на пътя на белгиеца, чийто кинжален шут влетя ниско до лявата греда за 1:0.

Само четири минути по-късно гостите нанесоха втори жесток шамар на Уест Хем. Домакините загубиха топката в собствената си половина, а Лерой Сане буквално се подигра с двама съперници, за да пробие чак до вратарското поле. Младият германец пусна успоредна топка към купа от играчи, а с мъничко късмет тя достигна до Давид Силва при далечната греда – 2:0 за Сити.

В 27-ата минута Рахийм Стърлинг пропусна брилянтен шанс да увеличи преднината на манчестърци. Силва беше главното действащо лице, като с красив дрибъл проби отдясно и съумя да центрира почти до самата аутлиния. Подаването му прехвърли Аарън Кресуел, а Стърлинг доказа, че играта с глава не му е сила и шутира покрай целта.

Най-чистата ситуация за Уест Хем се разкри тъкмо пред Кресуел в 33-ата минута, когато левият бек бе изведен сам срещу Уили Кабайеро. Англичанинът пробва прехвърлящ удар, който обаче завърши някъде в небесата.

За сметка на това Сити уби домакините с трети гол в 40-ата минута. Сане отмъкна топката пред пеналта на Уест Хем и отвори атаката с чудесен извеждащ пас вдясно за Стърлинг, който не се забави да подаде към Габриел Жезус на празна врата. Младокът се възползва от шанса и вкара своя първи гол за „небесно сините“ във Висшата лига – 3:0.

След почивката темпото на мача вече не беше същото, като Сити продължи да доминира. Уест Хем не показа никаква идея в офанзивен план, а затъването стана още по-брутално в 65-ата минута. Тогава Де Брюин даде чудесен извеждащ пас по тъчлинията отдясно, а Уинстън Рийд увисна. Така Стърлинг получи шанса да пробие на скорост в наказателното поле, където рязко смени посоката пред Жозе Фонте и португалецът тромаво го препъна. Яя Туре пое отговорността да изпълни дузпата и шутира уверено в долния десен ъгъл за 4:0.

Така „гражданите“ събраха 46 точки в актива си на 5-ото място, колкото има и намиращия се точно пред тях Ливърпул. Уест Хем остава 11-и с 28 пункта, на 9 над зоната на изпадащите.