Челси спечели с 2:0 лондонското дерби срещу Фулъм в мач от 34-ия рунд от английската Висша лига. И двата гола за „сините” дойдоха чрез Кай Хавертц, който направи много добър мач на „Стамфорд Бридж (10 и 49). И двете попадения на германеца пък дойдоха след асистенции на неговия сънародник – Тимо Вернер.

Челси остана четвърти и вече е с 61 точки, на две зад Лестър Сити (63). Фулъм пък е 18-и с 27 точки и евентуалното му спасяване от изпадане граничи вече със сферата на фантастиката.

Челси - Фулъм

източник: sofascore.com

Съвсем логично, "сините" стартираха по-добре и откриха резултата след само 10 минути игра. Тиаго Силва даде дълъг пас пред наказателното поле на Фулъм, а Мейсън Маунт спря изключително класно топката. Английският национал даде извеждащ пас за Кай Хавертц, който шутира, Ареола опита да спре топката, но тя мина под плонжа му и Челси поведе в резултата - 1:0.

Седем по-късно Хавертц реализира втори гол във вратата на "котиджърс", но този път германецът беше зад линията на защитата на Фулъм. В 22-ата минута Боби Декордова-Рийд получи топката от Маджа в наказателното поле и шутира, но Тиаго Силва с крак блокира удара на Рийд.

30 снимки

В 23-ата минута Адемола Луукман получи топката вдясно и отправи силен удар, но Едуар Менди се намеси чудесно и спаси Челси от сигурен гол. В 39-ата минута домакините направиха скоростна контраакция, след като Фулъм трайно опита да натисне съперника си. Хавертц изведе Вернер вдясно, а германецът сви топката успоредно вляво за Хаким Зиеш. Мароканецът отправи силен удар с левия крак, но Ареола направи блестящо спасяване.

В добавеното време на срещата Менди спаси отново своя отбор. Ола Ейна стреля от дъгата на наказателното поле на "сините". Топката тръгна към долния десен ъгъл на Менди, но след рикошет промени траекторията си. Все пка френският страж реагира изключително и с една ръка прати кълбото встрани от вратата си.

Четири минути след подновяването на втората част Вернер даде изключителен пас пред Ареола за Хавертц. Адерабиойо се забави да се изтегли и с добър изстрел с десния крак Хавертц вкара втория си гол - 2:0.

Челси постави мача изцяло под свой контрол, а след вкарването на втория си гол "сините" продължиха да владеят в голяма част от мача топката, докато Фулъм не можеше да намери път към вратата на французина Менди. Пробив на Джеймс можеше да завърши с трети гол, но опитът да бъде намерен Вернер завърши с топката в ръцете на Ареола.

FT / ЧЕЛСИ 2:0 ФУЛЪМ ► КЛАСИРАНЕ В ПРЕМИЪР ЛИЙГ

1:0 Кай Хавертц (10)

2:0 Кай Хавертц (49)

Рефер: Кевин Френд

Стадион: „Стамфорд Бридж” /Лондон/

Стартови състави:

Челси (3-4-1-2): Менди – Кристенсен, Силва /к/, Зума – Чилуел, Маунт, Гилмор, Джеймс – Зиеш, Вернер – Хавертц

Мениджър: Томас Тухел

Фулъм (4-4-2): Ареола – Робинсън, Адарабиойо, Андерсен /к/, Аина – Луукман, Лемина, Замбо-Ангиса, Рийд – Кавалейро, Маджа