Еберечи Езе вкара невероятен фаул през първото полувреме срещу Лийдс Юнайтед за пищната победа с 4:1 на Кристъл Палас над новака на „Селхърст Парк”. Скот Дан откри резултата след пас на Езе след 12 минути, след което лятното попълнение вкара страхотен гол.

100 снимки

Нападателят на Лийдс Патрик Бамфорд вкара в 12-ата, но голът му бе отменен, за да може малко след това да завърши атака след пас на Матеуш Клих.

Двата гола аванс на Палас бяха възстановени, след като Елдер Коща си вкара автогол след опита си да спре центриране на Патрик ван Аанхолт. През втората част пък Джордан Аю направи 4:1 за Палас срещу Лийдс, след като вкара гол в 70-ата минута.

Така „орлите” се изкачиха до шестото място с победата си, на три точки зад лидера Саутхемптън, докато Лийдс се свлече до 14-ото място. По-късно Челси посреща Шефилд Юнайтед, а Уест Хям е домакин на лондонския си съперник Фулъм. В неделя е дербито на кръга между Манчестър Сити и Ливърпул.