Борещият се с всички сили за спасението си в Чемпиъншип тим на Шефилд Уензди победи категорично гостите от Кардиф с 5:0 в двубой от 40-ия кръг на първенството. След този успех домакините заемат предпоследното 23-о място с актив от 35 точки, на 6 от спасителната зона. Кардиф е на 8-ата позиция с 58.

Още в 4-ата минута домакините откриха резултата, след като Бьорнер се разписа с глава след центриране на Бари Банън от корнер. Патерсън с прекрасен гол удвои преднината на тима си, след като засече центриране отдясно по атаката на тима.

До пичивката резултатът набъбна до 3:0 след попадение на Рич. През второто полувреме домакините отбелязаха нови две попадения чрез Роуз и Рич, за да узаконят категоричната победа на тима.