Шефилд Юнайтед спря рекордната си негативна серия и записа първа победа от началото на сезона, побеждавайки Нюкасъл с 1:0 на „Брамал Лейн“. „Остриетата“ изиграха най-силният си двубой и стигнаха до успеха след точно изпълнена дузпа на Били Шарп през второто полувреме. В заключителните минути на първата част „свраките“ останаха в намален състав след втори жълт картон на Райън Фрейзър.

По този начин Шефилд Юнайтед успя да постигне първи успех във Висшата лига, но остава на последната позиция в класирането, докато Нюкасъл е 15-и с актив от 19 точки.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

В 29-ата минута дойде и първата добра възможност в мача. Домакините организираха нападение отляво, което завърши с центриране на Итън Ампаду в наказателното поле, където Дейвид МакГолдрик стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

Десет минути по-късно „свраките“ поискаха дузпа за игра с ръка на Джон Игън, но след разглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия Анди Мадли взе решение, че такава няма.

В 41-ата минута след отлична контраатака „остриетата“ имаха отлична възможност да открият резултата. Дейвид МакГолдрик центрира остро по тревата към задната греда, но Джон Лундстрам не успя да засече.

Малко по-късно Карл Дарлоу се намеси решително след изстрел на Джейдън Богъл.

В заключителните минути на първото полувреме Нюкасъл остана в намален състав, след като Райън Фрейзър получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу Дейвид МакГолдрик

През втората част първата по-опасна ситуация отново се откри пред Шефилд Юнайтед. Джейдън Богъл се освободи в наказателното поле и стреля, но топкатапремина покрай левия страничен стълб.

В 71-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Федерико Фернандес игра с ръка при сблъсък с Били Шарп и след преглед с ВАР, главният съдия Анди Мадли посочи бялата точка. Зад топката застана Били Шрп и с изстрел долния десен ъгъл откри резултата.

В 84-ата минута Джеф Хендрик центрира остро в наказателното поле, където Калъм Уилсън плъзна топката с глава, но Аарън Рамсдейл улови.

Веднага след това Шефилд Юнайтед отговори. Риян Брюстър стреля от дистанция, след което се получи рикошет в крак на играч на Нюкасъл и топката срещна десния страничен стълб.

Дълбоко в добавеното време Джейкъб Мърфи стреля опасно от пряк свободен удар, но право в ръцете на Аарън Рамсдейл. Нюкасъл опита да притисне съперника си, но не успя да достигне до така желаното попадение.