Шефилд Юнайтед предвкусва завръщането във Висшата лига, след като спечели с 2:0 домакинството си на Ипсуич от 35-ия кръг на Чемпиъншип. „Остриетата“ почти сигурно си осигуриха промоция в английския елит кръг преди края на сезона.

Шефилд Юнайтед поведе в резултата в 25-та минута, когато О‘Конъл направи добър пробив, след което центрира в наказателното поле на Ипсуич, където Хоган засече топката и я прати във вратата на Гъркън.

Вторият гол за домакините падна в 72-та минута, когато Флек центрира в наказателното поле на Ипсуич, където О‘Конъл засече топката с глава и я вкара във вратата на Гъркън.

Така Шефилд Юнайтед събра актив от 88 точки кръг преди края на сезона.

В последния кръг „остриетата“ гостуват на Стоук Сити, но мачът може и да няма никакво значение и Шефилд да си осигури промоция във Висшата лига без игра.

Ипсуич вече изпадна от Чемпиъншип. Отборът е последен в класирането и през следващия сезон ще бъде част от Лига 1.