Шефийлд Юнайтед се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация след победа с 3:2 над гостуващия Блекбърн.

Удар на Томас Дойл в горния десен ъгъл в първата минута на допълнителното време осигури класиране на "остриетата" за предпоследния етап от най-стария футболен турнир в света. Преди това отборът от Ланкашър на два пъти повеждаше в резултата, но Шефийлд успя да направи пълен обрат.

Блякбърн взе аванс в 21-ата минута, когато точен във вратата на домакините беше Бен Диас. Само седем минути след това Сам Галахър си отбеляза автогол, изравнявайки резултата в интригуващата среща между два от отборите с реални шансове за участие във Висшата лига догодина.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

След малко повече от един час игра Сами Смодикс отново върна аванса за Блякбърн, но Оливър Макбърни отново изравни девет минути преди изтичане на редовното време, след което дойде и решителният изстрел на Томас Дойл.

По-късно тази вечер Манчестър Юнайтед приема Фулъм, докато Брайтън е домакин на Гримзби.

БТА / Автор: Асен Даскалов