Саутхемптън запази мястото си във Висшата лига за още една година след драматично 3:3 в домакинството си на Борнемут от 36-ия кръг. Кардиф, който единствен има шанс да мине над чертата загуби визитата си на Фулъм с 0:1. Райън Бабел бе точен в 79-ата минута.

Саутхемптън е ва 16-то място с 38 точки, на седем пред от Кардиф , а до края на първенството има 2 кръга.

Ирландският нападател Шейн Лонг даде аванс на домакините още в 12-ата минута, но Дан Гослинг изравни осем по-късно.

Последва голям пропуск на Лонг, а Калъм Уилсън направи пълен обрат в 32-ата минута.

След подновяването на играта Саутхемптън стигна до равенство. Джеймс Уорд-Праус бе точен в 55-ата минута. Мат Таргет си помисли, че е сложил черешката на тортата за домакините, когато прати топката в мрежата след центриране на Ян Валери. Уилсън вкара своя втори гол в мача в 86-ата минута за крайното 3:3.