Ливърпул води на Саутхемптън с 2:0 след първото полувреме на двубоя от 31-я кръг на Висшата лига. За гостите от Ливърпул точни бяха Филипе Коутиньо и Даниел Стъридж в 17-ата и 22-ата минута.

В началото на срещата при резултат 0:0 домакините имаха претенции за дузпа при падане на Шейн Лонг в наказателното поле на Ливърул в 8-ата минута, но такава не бе отсъдена.

Двубоя можете да гледате в Gong Play и по Diema Sport.

Филипе Коутиньо даде преднина на „мърсисайдци“ с брилянтен удар от далеч. Бразилецът потвърди добрата си форма с попадение в 17-ата минута на срещата. Само 5 минути по-късно Даниел Стъридж удвои за Ливърпул. Стъридж получи в наказателното поле на Саутхемптън от Дивок Ориги и след отлично отиграване вкара за 2:0.

Гостите направиха още няколко добри атаки през първото полувреме, а в 35-ата минута бе отменено попадение на Джо Алън, заради засада на Мамаду Сако.