Отборът на Манчестър Юнайтед записа труден, но изключително ценен успех над аутсайдера Норич с 1:0. Единственото попадение отбеляза Кристиано Роналдо от дузпа в 75-ата минута. Със спечелените три точки „червените дяволи“ се изравняват като точков актив с четвъртия – Уест Хем, който утре гостува на Бърнли.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

В първите десетина минути нямаше опасни положения пред една от двете врати, но домакините бяха далеч по-дейни. Хубав пробив на Теему Пукки едва не намери негов съотборник на точката за дузпата в изгодна позиция, но навременна намеса на МакТомини предотврати по-големи неприятности за Де Хеа.

Около четвърт час след началото на мача дойде първата добра възможност за Юнайтед - Алекс Телес стреля от пряк свободен удар, а топката се отби последователно в главата на Сарджент, който бе на стената, както и в гредата зад Тим Крул, след което излезе в корнер.

Теему Пукки не успя да овладее добре една топка и да стреля, останал фронтално срещу Давид де Хеа, малко преди да е изминал половин час игра. Няколко минути по-късно Кристиано Роналдо бе изведен по страхотен начин срещу Тим Крул, португалецът залъга двама футболисти в жълто-зелен екип и стреля с левия си крак, но нидерландският страж отрази. В последната минута на първото полувреме Хари Магуайър стреля опасно с глава, но Крул за пореден път бе на висота и изби в ъглов удар.

В началото на втората част Плахета се освободи от Магуайър и стреля към вратата на "червените дяволи" отблизо, но Де Хеа внимаваше. Няколко минути по-късно Пукки получи топката на границата на наказателното поле, обърна се добре и стреля с по-слабия си ляв крак точно под гредата, но само страхотната намеса на Де Хеа предотврати сигурен гол за Норич. При ъгловия удар след спасяването на испанеца, Сьоренсен стреля с глава, но кълбото се отби в играч в червено и отново излезе в корнер.

В 73-ата минута Кристиано Роналдо бе повален в наказателното поле и Дарън Ингланд не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Роналдо, който с мощен удар откри, оставяйки Тим Крул без никакъв шанс.

Няколко минути след попадението, два посредователни изключителн опасни изстрела на Били Гилмор бяха блокирани непосредствено преди да връхлетят вратата на Де Хеа.

Пет минути преди края Роналдо имаше шанс да се разпише отново - след подаване по земя на Рашфорд, португалската суперзвезда от няколко метра не успя да уцели вратата на домакините. В първата минута на добавеното време Кабак стреля с глава след центриране от фал и испанският страж на Юнайтед отрази отново от самата голлиния. Все пак от повторенията се видя, че дори и топката да бе преминала линията, голът нямаше да бъде зачетен, заради засада на турския бранител.

Норич - Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Кристиано Роналдо 75` (д)

Норич(5-3-2): Крул - Аарънс, Кабак, Ханли(20` - Сьоренсен), Янулис, Плахета(69` - Кантуел) - Рупп(76` - Лес Мелу), Гилмор, МакЛийн - Сарджент, Пукки

Старши треньор: Дийн Смит

Манчестър Юнайтед(4-2-2-2): Де Хеа - Далот, Магуайър, Линдельоф(77` - Байи), Телес - МакТомини, Фред - Фернандеш(87` - Ван де Беек), Санчо(67` - Грийнууд) - Роналдо, Рашфорд

Старши треньор: Ралф Рангник

Съдия: Дарън Ингланд

Стадион: "Керъу Роуд", Норич