Тотнъм победи Съндърланд с 4:1 в двубой от 22-ия кръг на Висшата лига. Момчетата на Маурисио Почетино обърнаха резултата от 0:1 и заемат 4-ото място в класирането на първенството с актив от 39 точки и мач повече.

Срещата предложи качествен футбол и зрелищни попадения. Домакините започнаха активно срещата като в първите десетина минути пропуснаха да открият резултата. За ментка на това гостите откриха резултата след попадение в 40-ата минута, след като Адам Джонсъв намери Патрик ван Анхолт в наказателното поле на Тотнъм и се разписа. В ситуацията имаше и леки съмнения за засада, но попадението беше зачетено.

Две минути по-късно "шпорите" изравниха резултата с попадение на Кристиян Ериксен, след като топката мина между футболистите на Съндърланд и резултатът стана 1:1.

В рамките на 7 минути, между 60-ата и 67-ата, домакините решиха изхода на двубоя. Първо Муса Дембеле се разписа, а вторият гол на Ериксен беше просто шедьовър.

До края на двубоя Хари Кейн се разписа от дузпа, която беше отсъдена за нарушение в наказателното поле на Съндърланд.

Така Тотнъм записа категоричен успех срещу борещия се за спасението си тим на Съндърланд.