Гол на Маркъс Рашфорд в добавеното време на мача спаси Манчестър Юнайтед от поредно разочарование през този сезон. Тимът на Жозе Моуриньо успя да спечели драматично гостуването си на Борнемут с 2:1, постигайки пълен обрат в мач от 11-ия кръг на Премиършип.

След труден старт на мача, включващ ранен гол на Калъм Уилсън, облечените в нетрадиционните си розови фланелки "дяволи" изравниха чрез Антони Марсиал през първата част преди във втората минута на добавеното време да дойде победния гол на Рашфорд.

Още от първия съдийски сигнал домакините заиграха по-добре от съперника като в 4-ата минута Райън Фрейзър получи отличен шанс да открие резултата. С лекота той преодоля бранителите на съперника и излезе фронтално срещу Давид де Хеа, който обаче блестящо спаси удара му. Малко след това удар на Джуниор Станислас бе блокиран от бранителите на Юнайтед.

Напълно закономерно обаче още в 11-ата минута „черешките” откриха резултата чрез шестия гол за сезона на звездата им Калъм Уилсън. Центриране от корнер бе избито извън наказателното поле, Люис Куук пусна великолепен извеждащ пас към Джуниор Станислас, който пък с мигновен успореден на голлинията пас намери Уилсън, за когото не бе проблем да засече във вратата.

Последваха по-спокойни минути, в които Юнайтед продължи да играе неубедително. Добрата новина за „червените дяволи” обаче дойде в 35-ата минута, когато с първия си удар в очертанията на вратата изравниха резултата.

Головата атака започна от Алексис Санчес, който разтегли към Ашли Йънг отдясно. Йънг пък направи подаването двойно, извеждайки Алексис, а чилиецът мигновено пусна пас на точката на дузпата. Там връхлитащият Антони Марсиал засече качествено за 1:1.

Юнайтед дори можеше да поведе 5 минути по-късно, когато изстрел от близко разстояние на Хуан Мата мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Първата опасност през втората част бе в полза на Борнемут като хитър удар с пета за малко не изненада Де Хеа.

Все пак Юнайтед стоеше доста по-добре в сравнение с първата част и в тези минути бе по-опасният отбор на терена. Асмир Бегович отрази изстрел на Люк Шоу в 55-ата минута, а веднага след това Жозе Моуриньо направи двойна смяна като в игра влязоха Андер Ерера и Маркъс Рашфорд.

В 60-ата минута Бегович отново се намеси страхотно след изстрел от близко разстояние с глава на Алексис.

В 64-ата минута пък като по чудо не падна втори гол за гостите. Ашли Йънг стрел от пряк свободен удар, топката нацели страничния стълб и се върна в наказателното поле. Там Рашфорд стреля, но ударът му бе блокиран, след което пък Пол Погба се опита да добави, но топката бе избита от голлинията. Натискът продължи и 2 минути по-късно Андер Ерера стреля покрай вратата след пас на Погба.

В следващите минути двата тима играха при поделено надмощие, но все пак Юнайтед успя да стигне до трите точки във втората минута на даденото четириминутно продължение.

Пол Погба проби по лявото крило и центрира меко към малкото наказателно поле. Там Рашфорд пое на гърди и хитро изчака точния момент, в който да стреля през купа от играчи за крайното 2:1.

Така „червените дяволи” успяха да изравнят Борнемут като двата тима имат по 20 точки и делят шестото място.