Отборът на Лийдс Юнайтед нанесе пета поредна загуба на Нюкасъл, побеждавайки "свраките" с 2:1 в мач от 20-и кръг на английската Висша лига.

Гостите поведоха в резултата в 17-ата минута с попадение на Рафиня, който овладя пас на Родриго и стреля в долния ляв ъгъл, извеждайки отбора си напред.

В края на първата част отново Рафиня можеше да удвои аванса на Лийдс, но ударът му не бе в очертанията на вратата.
В 57-ата минута Мигел Алмирон възстанови равенството, но само 4 минути по-късно Джак Харисън развали празника на домакините и с брилянтен удар отново върна аванса на своя тим.

Десетина минути по-късно Нюкасъл разтресе гредата, а секунди след това Алмирон пропиля страхотен шанс отново да върне паритета.

В 83-ата минута "свраките" получиха нова перфектна възможност за изравняване, но и Фабиан Шер не успя да сломи вратаря на Лийдс.

Така Нюкасъл успя да се свлече до 16-ата позиция в класирането, като в актива си има едва 19 точки. Лийдс, от своя страна, най-накрая си припомни вкуса на победата и вече е 12-и с 26 пункта.