В мач от 29-ия кръг на Чемпиъншип Блекбърн загуби у дома от Престън с 1:2. Престън е на 10-ото място с актив от 39 точки, а Блекбърн е на 8-ото място със същия актив от точки.

В 19-ата минута на двубоя Кънингам откри резултата, след като получи пространство и не остави шансове на вратаря на домакините със силен и точен диагонален удар.

Домакините опитаха опасна атака в 24-ата минута, но Дъглас не стигна до топката. В 36-ата минута Армстронг пропусна от отлична възможност да възстанови равенството. Гостите удвоиха преднината си с попадение на Линдзи в 43-ата минута, но домакините се върнаха в двубоя с гол на Армстронг от дузпа в края на полувремето.

В последните секунди на тази първа част домакините пропуснаха отлична възможност чрез Армстронг, но вратарят на гостите Иверсен се справи.

До края на мача въпреки ситуациите и пред двете врати нови голове не паднаха и гостите се поздравиха с успеха.