Отборът на Престън постигна комфортен домакински успех с 3:1 срещу Хъдърсфийлд в двубой от 16-тия кръг на Чемпиъншип.

Още през първата част водените от Алекс Нийл "териери" стигнаха до аванс от 2:0. Джейдън Стокли откри резултата още в 4-та минута, докато Алан Браун отбеляза в 33-та след асистенция на Том Баркхуйзен.

В началото на втората част авансът на домакините достигна класически размери. Престън получи шанс за изпълнение на 11-метров наказателен удар и в 50-та минута Пол Галахър отбеляза за трети път във вратата на Хъдърсфилд.

В 74-та минута все пак гостите върнаха едно попадение, като точен беше Жуниньо Бакуна.

По този начин Престън събра актив от 31 точки и се намира на само 2 зад лидера в дивизията Уест Бромич Аубиън. Хъдърсфийлд, от своя страна, е 19-ти със само 16 пункта към своя актив.