Престън се наложи над Рединг с класическото 3:0 в среща от 37-ия кръг на Чемпиъншип.

Така отброът се изкачи до 9-ата позиция с 53 точки, а Рединг остана 5-и с 64 точки.

23-годишният Том Баркхуйзен отрки резултата в 31-ата минута. Той получи добър пас отдясно и се разписа от ръба на наказателното поле за 1:0.

Само 9 минути по-късно Дарил Хоргън удвои преднината на Престън Норт Енд. След няколко опита и рикошет във вратаря, Хоргън прати топката във вратата с диагонален удар.

Веднага след почивката, в 49-ата минута падна и третото попадение. То бе дело отново на Баркхуйзен, който се разписа отблизо след добра отбора комбинация.

Хъдърсфилд се наложи с 1:0 над Брентфорд и се доближи на 6 точки от втория Брайтън.

Лидерът Нюкасъл пък допусна поражение от Фулъм с 1:3.