Престън надви Блекбърн като гост с 2:1 в мач от 16-я кръг на Чемпиъншип. За домакините точен бе Шмодикс, а за гостите се разписаха Брауни и Линдзи в добавеното време, който донесе трите точки на своя отбор. С този успех Престън е вече 4-и с актив от 28 точки, а Блекбърн остава на 10-а позиция с 22 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
13 снимки

Двубоят започна равностойно, а домакините на два пъти нацелиха гредата. В 35-а минута Алън Брауни овладя по страхотен начин трудна топка и отправи удар от вътрешността на наказателното поле, който се превърна в попадение за Престън.

Второто полувреме започна ударно, като Сами Шмодикс бе изпуснат от противниковата защита и успя да се разпише, за да изравни резултата. Блекбърн опитваше да контролира двубоя, но гостите оставаха опасни. Стигна се до 90-а минута, като защитникът Лиъм Линдзи бе забравен в наказателното поле и съумя да засече топката с глава, за да донесе успеха на своя отбор.