Отборът на Престън Норт Енд се изкачи на първата позиция в Чемпиъншип, след като надделя с минималното 1:0 над Чарлтън Атлетик в мач от 15-ия кръг на шампионата. Гостите се наложиха благодарение на единственото попадение на Пол Галъхър в 58-ата минута. Той бе точен от дузпа, която се оказа решаваща за крайния изход на срещата на „Дъ Вали”.

През втората част тимът на Престън не остави никакво съмнение в превъзходството си, въпреки че вкара само един гол. По традиция домакините продължиха да изпитват сериозни проблеми в предни позиции.

Чарлтън продължава да бъде тимът в Чемпиъншип, който е отправил най-малко удари към противниковата врата от началото на сезона.

След минималния успех днес, Престън Норт Енд се изкачи с три позиции във временното класиране и зае първото място с актив от 28 точки. Толкова има и вторият Лийдс и третият Суонзи. Престън обаче може да сдаде върха утре, ако преследвачът Уест Бромич Албинън надделее над Стоук Сити.