Кристъл Палас и Евертън завършиха 0:0 в изтеглен мач от 35-я кръг на Висшата лига.

Двата полуфиналиста в турнира за Купата на Англия изиграха двубоя помежду си сега, за да си освободят 23 и 24 април, когато играят мачове на "Уембли".

На 23-ти Евертън играе с Ман Юнайтед, а ден по-късно Кристъл Палас ще срещне Уотфорд.

В мач, потенциална репетиция на финала за ФА Къп, Кристъл Палас и Евертън не пестиха сили, и играха доста добър футбол с много положения.

Гредата спря Евертън през второто полувреме, а гостите играха повече от половин час с човек по-малко след вроти жълт картон на Джеймс МакКарти.

Дуайт Гейл пропусна отлична възможност за домакините още в шестата минута, преди Сиймъс Колман, Аруна Коне и Ромелу Лукаку да наредят куп пропуски в минутите от 20-та до 30-та.

Отново Гейл не успя да вкара за Кристъл Палас в 34-та минута, и така първото полувреме завърши при нулево реми.

В петата минута след подновяването на играта Рос Баркли нацели гредата, и пак Евертън не успя да открие. Две минути по-късно Джеймс МакКарти получи втори жълт картон, и остави гостите с човек по-малко.

Джейсън Пънчън на два пъти имаше възможност да изненада оределите редици на Евертън. Емануел Адебайор подсили атаката на домакините, но и това не помогна на Кристъл Палас.